خدمات مشتریان

خدمات پس از فروش

بخاطر خواص فرش تمام ابریشم، پس از هر بار شستشو بایستی مقدار بسیار کمی از پرز فرش توسط تیغ برداشته شود تا جلوه و درخشش فرش به حالت اولیه بازگردد. بنابراین در هربار شستشوی فرش تمام ابریشم مقداری از ضخامت فرش کاسته میگردد. به همین دلیل و بمنظور افزایش طول عمر فرش خود در هر چه پاکیزه تر نگهداشتن آن کوشا باشید.
با توجه به ظرافت و کیفیت محصول، شستشوی فرش اشکیون توسط افراد غیر متخصص صدمات جبران ناپذیری به فرش وارد میسازد. بمنظور ارائه خدمات منطبق با نیاز دارندگان فرش اشکیون، حمل و نقل، شستشو و پرداخت مجدد فرش شما در بار اول بصورت رایگان انجام خواهد شد.
همچنین جهت کاهش ریسک صدمه دیدن فرش در دفعات بعدی شستشو نیز، ما مسوولیت حمل و نقل رایگان به مراکز مجاز مورد تایید اشکیون را بر عهده میگیریم.
جهت انجام هر چه سریعتر و دقیق تر شستشوی فرش، لطفا در اولین گام با نمایندگان فروش اشکیون تماس حاصل فرمایید.
لازم بذکر است که مهر و امضاء و تاریخ شستشوی فرش توسط مراکز مجاز در هر بار شستشو بایستی در کارت سرویس فرش ثبت گردد. در صورت شستشو و سرویس فرش در مراکز غیر مجاز، فرش از گارانتی خارج میگردد.
در صورت بروز هرگونه حادثه از قبیل ریختن غذا یا نوشیدنی بروی فرش، سوختگی، پارگی یا حوادث دیگر بلافاصله با نمایندگان فروش تماس بگیرید تا مقدمات ترمیم فرش شما را فراهم نماییم.
همچنین در صورت تمایل به فروش آثار اشکیون، میتوانید با نمایندگان فروش ما و یا خدمات پس از فروش اشکیون تماس بگیرید.